BORA YETER

İnternet Stratejileri Uzmanı, Menajer, Yapımcı, Müzisyen


 

1983 Adana doğumlu olan Bora Yeter, 2001'de İstanbul'da Doğan Medya Grubu'na bağlı gençlik dergilerinde yazılar yazmaya başladı. Aynı gruba bağlı müzik kanalı Dream Tv'de yönetmen yardımcısı olarak çalıştı. Takip eden dönemde Rockistanbul, Rock'n Coke gibi festivallerde çeşitli pozisyonlarda görev aldı.

2006'da Seksendört grubuyla başladığı menajerlik çalışmalarına, 2007'de Gökçe'nin ilk albümüyle, 2009'da ise Kolpa'nın ilk albümüyle devam etti. Kolpa'yla şu anda grubun  bas gitaristi olarak çalışmaya devam etmektedir.2010'da Fatih Açıkalın'la beraber kurduğu  sosyal medya ajansı medyaSOS, marka ve kuruma profesyonel danışmanlık ve ajans hizmeti vermeye başladı.

2015'te yapımcılığını üstlendiği ve internet fenomeni Hakan Hepcan'ın sunduğu Bi'Dünya Şov isimli talk-show programı 30 bölüm boyunca NTV'de yayınlandı.

Şimdiye kadar, aralarında Hadise, Ferhat Göçer, Semih Saygıner, Hande Yener, Teoman, Atiye gibi popüler isimlerinde de bulunduğu 50'den fazla sanatçı, sporcu ve iş adamına çeşitli konularda danışmanlık hizmeti verdi.

 

  • w-tbird
  • w-facebook